KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14003284
nr 1400 3284
Erik Jerken
(1898-1947), Sverige
Blandteknik, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1934. Motivet: 98x68, yttermått inklusive ram: 109x78 cm
Erik Jerken, född 1898 i Stockholm, död 1947, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.400 kr
måndag 31 maj 2021
kl 18:46:42
600 kr
900 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.100 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr
1.400 kr